17 yaşında çıktığı ilk heveskâr maçında galibiyeti tattı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleştirilen Muay Thai Galası’nda ilk arzulu maçına çıkan 17 yaşındaki Melik Tütük, rakibini yenerek galip geldi.

Kocaeli’de 4 yıldır Muay Thai sporuyla ilgilenen Gebze Yıldızlar Spor Kulübü’nün 17 yaşındaki sporcusu Hakan Tütük, Darıca Sahili Amfiteatr Tiyatro’dahi Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği vasıtasıyla düzenlenen Muay Thai Galası’nda evvel heveskâr maçına çıktı. Kocaeli, Bursa, İstanbul, Sakarya ve Düzce başlamak üzere 5 ilden 24 elit sporcunun ringde arak döktüğü turnuvada iyice ayrımsız mücadele ortaya koyan zihayat dövüşçü, 3 raundluk mücadeleyi hakemlerin kararıyla 2-1’lik skorla kazanmayı başardı. Müsabakanın peşi sıra madalyasını Kayran Tütük, başarılarının bitmeme edeceğini söyledi.

Tütük, “2018’de spora başladım. Bu müsabakayla ilk istekli maçıma çıktım. Güzel ayrımsız galibiyet aldım. Pir bir maçtı. İki taraf birlikte müthiş uğraş etti amma benzeri kazanan var; o da benim. Bu pik 4 yıldır nazik tıpkısı iş veriyordum. Bütün hayalim bu hat maçlarda dövüşmekti. Bu gün de hayalimi gerçekleştirdim, kazandım. Devamının olacağını biliyorum. Bundan sonraki hedeflerimin başında milli takıma girebilmek geliyor. Elan sonradan da bu gestalt organizasyonlarında ismimi imdi duyurabilmek istiyorum” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: