150 yataklı izzet hastanesinin inşaatına başlanıldı

Adıyaman’üstelik esenlik hizmetlerini en üst seviyeye çıkartmak üzere Afiyet Bakanlığı vasıtasıyla envestisman programına alınarak ihalesi yapılan ve ilgili firmaya düzlük teslimi yapılan 150 Yataklı Büyüklük Hastanesi inşaatına başlandı.

Mevcut ihtiyaçlar doğrultusunda çarkıt Oran Hastanesi adına yapımına yeniden başlanan 150 Yataklı Vagon Heybet Hastanesinin tamamlanmasıyla vatandaşın aldığı sağlık hizmetlerinin kalitesi yükseltilmiş olacak.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Kültürlü, Şehremini Süleyman Kılınç, SELIM Tümen İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Forma kaza Başkanı Mustafa Alkayış, İl Afiyet Müdürü Dr. Erdoğan Arı ve beraberindeki heyetle gelişigüzel ihalesi yapılarak inşaatına başlanan 150 Yataklı Çap Hastanesi alanında incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalar hakkında bilgelik aldı.

Hastane alanında incelemelerde kâin TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Münevver, “Henüz geçmiş Ankara’de yaptığımız girişimlerin peşi sıra vatandaşımızın da şişman ayrımsız özlemle beklediği 150 Yataklı Cesamet Hastanesi yapılacağı müjdesini aktarmıştık. Bu Adıyamanlı hemşerilerimizin beklediği cesim ayrımsız gelişmeydi. İhalesi yapılarak ilişkin firmaya yer teslimi yapılan 150 Yataklı Vagon Izzet Hastanemizin inşaatına zaman yöntemince başlandı. Bu büyük yatırımın kentimize yavuz olmasını diliyorum. Adıyaman’üstelik 300 yataklı vagon Kadın Veladet Hastanesi inşaatı özellikle atılmak için dayanabilen haddinden fazla afiyet yatırımın yapımı yekpare hızıyla devam ediyor. Büyüyen şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda bozuk celal hastanesinin adına kullanılmamış ve modern 150 yataklı bire bir şifahane yapıyoruz. Bu yatırımın hizmete dönüşmesi ile birlikte Adıyaman önemli ayrımsız sağlık kompleksine elan kavuşmuş olacak. Bu yatırımın ilimize kazandırılmasında cumhurbaşkanımız ilkin başlamak amacıyla esenlik bakanımıza, valimize, milletvekillerimize ve emeği güzeşte herkese teşekkür ediyor, bu şanlı yatırımın ilimize oflaz olmasını diliyorum” dedi.

150 Yataklı Vagon Fehamet Hastanesi ile afiyet alanında Adıyaman’ın koskocaman tıpkısı eksiğinin elan giderileceğini tamlayan Vali Mahmut Çuhadar ise, ” Türkiye’de sağlıkta değişim ve transformasyon politikaları doğrultusunda nazik atılımlar gerçekleştirilmiş, ülkemiz genelinde olduğu gibi Adıyaman’de da esenlik alanında şişman değiş ve dönüşümler yaşanmaktadır. Bu değiş ve dönüşümlerin sonucunda Adıyaman afiyet alt yapısını temas güzeşte dönem daha dahi güçlendiriyor. Zaman inşaatına başlanan 150 Yataklı Azamet Hastanemizin tamamlanmasıyla bu alanda gücüne kısık katacak ve kentimiz vatandaşımıza esenlik hizmeti sunumunda daha üstelik güçlenecek. Sağlık yatırımları ve hizmetleri üstüne Adıyaman’a verdiği bindi ve katkılardan ortalık cumhurbaşkanımıza, afiyet bakanımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkürname ediyor, uzun vadede Adıyaman’ın sağlık ast yapısını ve fiziksel koşulları elan bile iyileştirecek bu kocaman yatırımın Adıyaman’a kalburüstü olmasını diliyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: