11 yıldır Kıbrıs’ta kaybolan ağabeyini arıyor

11 yıldır Kıbrıs’ta kaybolan ağabeyini arıyor

ADIYAMAN – Adıyaman’dan Kıbrıs’a işlemek üzere revan 5 yavru babası Vakkas Eles’ten 11 yıldır fen alınamıyor.

Adıyaman’ın Besni ilçesinden 2009 yılında Kıbrıs’a çalışmaya revan ve 2011 yılına büyüklüğünde ailesiyle telefonla görüşen 5 bala babası Vakkas Eles’den 11 yıldan beri malumat alınamıyor. Ailesi, Vakkas Eles’in geberik ya da dirisini temin etmek istiyor.

Vakas Eles’in kardeşi Beytullah Eles, abisiyle telefonda görüştükten birkaç bölüm sonraları ortadan kaybolduğunu belirterek, “2009-2011 yılları beyninde abim kıbrıs’ta çalıştı. en son 2011 yılı Şubat ayında aradım ve hangi ant geleceğini sordum. ‘Önümüzdeki Pazartesi geleceğim’ dedi. Pazartesi gelmedi. Telefonla ardım ulaşamadım. Nisan ayına büyüklüğünde ulaşamayınca Kıbrıs’a gittim ve emniyete kaybolma başvurusunda bulundum. Araştırmalar yaptılar, abimin patronuna ulaştık. Patronu abimin hesabını kapattığını ve 1200 TL’de bedava para verdiğini söyledi. Çok verdiği bin 200 TL’yi ne verdiğini sorduğumda, ‘geri geleceği amacıyla’ diye karşılık verdi.

Abimin Kıbrıs’tan çıktıktan bilahare tıpkısı elan Kıbrıs’a kıç basamaz. Çünkü güçlükle dışı çıkış yasağı oluyor. Illet bedava para verir rastgele biri. Polisten bir serencam çıkmadı. Cimer’e ve Dışişlerine yazdık hiçbir sonuç yok. Abimin ölmüş yada yaşayan bulunmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan istirhamım bu konuya halk atmasını istiyorum. 2011 yılından beli ailesi ve biz çok perişanız. Abimin 5 çocuğu var, ailesi mağdur” ifadesini kullandı.

Share: