1 milyon liraya mal olan ‘Kampüs Öğrenci Lokantası’ hizmete açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere müteveccih hayata geçirdiği ve 1 milyon 135 bin liraya mülk olan ‘Yerleşke Mektepli Lokantası’ törenle açıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla Üniversite Caddesi üzerinde hayata geçirilen Yerleşke Mektepli Lokantası gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Şehremini Ekrem Koca’nin familya sahipliği yaptığı programda kaza şehremaneti başkanları, kaymakamlık başkanları, meclis üyeleri, büyükşehir bürokratları, STK temsilcileri ve öğrenciler vadi aldı. Kaliteli yemeğin akıllıca fiyata sunulduğu ‘Yerleşke Mektepli Lokantası’ öğrencilerde memnuniyet oluşturdu. Başbuğ Önemli, açılışın peşi sıra tezgahın başına geçti ve misafirlere yemek ikramı yaptı. İl Müftüsü Hasan Başiş’in yaptığı duayla alay malay ‘Yerleşke Mektepli Lokantası’ resmen hizmete başladı.

“Mektepli kardeşlerimiz benzeri nebzede olsa kendilerini evlerinde hissedecekle”

Öğrencilerin hayatların kolaylaştırmak için bire bir çok projeye imza attıklarını nâkil Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Makro, “Öğrencilerimiz amacıyla yapmış olduğumuz teceddüt ve yatırımlarımıza birlik hızımızla devam ediyoruz. Degaje aynı uğur kitleye seslenme ettiğimizi biliyoruz. Alelhusus kent dışı ve güçlükle dışından mevrut öğrencilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak namına BELPAŞ marifetiyle yürüttüğümüz Kampüs Mektepli Lokantamızı öğrencilerimizin ve hemşerilerimizin hizmetine açıyoruz. BELPAŞ tarafından ürettiğimiz ürünlerin satışının yapıldığı ve eş yemeklerinin servis edileceği lokantamızda mektepli kardeşlerimiz bir nebzede olsa kendilerini evlerinde hissedecekler. Toplamda 1 milyon 135 bin liraya dünyalık olan Yerleşke Mektepli Lokantamızın şehrimize, hemşerilerimize ve öğrenci kardeşlerimize anlı şanlı olmasını diliyorum” dedi. – SAKARYA

Share: